Гомель
+30°C

Праграма Дня беларускага пісьменства у Добрушы

3 верасня

11:00-22:00 — ФЕСТЫВАЛЬ КНІГІ І ПРЭСЫ:

Тэматычныя экспазіцыі, прэзентацыі і інтэрактыўныя пляцоўкі

ў павільёнах:

”Бацькаўшчына“ – сумесны праект Міністэрства інфармацыі і лаўрэата прэміі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ”За духоўнае адраджэнне“ У.Ліхадзедава, прымеркаваны да Года гістарычнай памяці (папярова-белавая прадукцыя Добрушскай фабрыкі, вырабленая ў розныя часы; фотавыстава, кнігі, каляндар, выдадзеныя ў рамках праекта ”Бацькаўшчына“)

”Слова пісьменніка“ – выстава-прэзентацыя выданняў членаў грамадскага аб’яднання ”Саюз пісьменнікаў Беларусі“ і дзяржаўных выдавецтваў; аўтограф-сесіі, паэтычныя сустрэчы і прэзентацыі абласных аддзяленняў Саюза пісьменнікаў Беларусі

”Белдрук“ – экспазіцыі Установы Адміністрацыі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ”Выдавецкі дом ”Беларусь сегодня“ і РВУ ”Выдавецкі дом ”Звязда“; гандаль перыёдыкай, сувенірнай прадукцыяй з дзяржаўнай сімволікай.

17:00 — Прэзентацыя сумесных масава-палітычных праектаў Установы Адміністрацыі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ”Выдавецкі дом ”Беларусь сегодня” і выдавецтва “Беларусь”:

А.Мукавозчык ”Корни и корнееды“ у дзвюх кнігах;

Л.Гладкая і Ю.Церах ”Изнанка мятежа“;

М.Осіпаў ”Преступление Польши и Литвы против беженцев“.

”Белкніга“ – выстава-продаж кніг, у тым ліку са зніжкамі, аўтографамі аўтараў; шырокі продаж сувенірнай і папярова-белавой прадукцыі; прэзентацыя мабільнага дадатка з аўдыёкнігамі ”Чытанка“.

(вул.князя Ф.І. Паскевіча)

11:00-22:00 — ”Гісторыя друку Гомельшчыны“ — праект філіяла ДУ ”Музей гісторыі горада Гомеля“ ”Музей друку і фатаграфіі” (Цэнтральная плошча).

11:00-22:00 — ”Ад спадчыны да сучаснасці“ — выстава вырабаў майстроў народных мастацкіх рамёстваў Гомельшчыны (сквер па праспекту Міра).

11:00-22:00 — ”Дыяменты стагоддзя“ — праект, прысвечаны 100-годдзю Нацыянальнай бібліятэкі Беларусі  ”Святло каштоўнасцей духоўных“:

· літаратурны салон княгіні Ірыны Паскевіч (салонныя гульні, віктарыны, конкурсы з гледачамі, тэатралізаванае дзеянне, выставачны праект ”Паскевичи и свидетели эпохи“);

· літаратурны музей пісьменнікаў Гомельшчыны: І.Шамякіна, І.Мележа, І.Навуменкі, А.Макаёнка (экскурсія па банернай выставе, інтэрактыўная гульня па Літаратурнай карце Гомельшчыны, тэматычныя конкурсы і віктарыны, кніжная выстава, фотазона ”Кабінет пісьменніка“);

· выставачны праект ”З любоўю да Гомельшчыны“;

· выставачны праект ”Летапісец эпохі“, прысвечаны творчасці народнага пісьменніка Беларусі Івана Шамякіна;

· дзіцячая пляцоўка ”У краіне беларускіх казак“.

Літаратурныя падворкі ”Гомельшчына літаратурная“:  (прэзентацыі лепшых праектаў бібліятэк).

”Песняры зямлі беларускай“ — выставачны праект Дзяржаўнага літаратурна-мемарыяльнага музея Якуба Коласа і Дзяржаўнага літаратурнага музея Янкі Купалы, прысвечаны 140-годдзю з дня нараджэння беларускіх класікаў Якуба Коласа і Янкі Купалы.

(сквер па праспекту Міра)

Творчыя праекты Гомельскага абласнога аддзялення ГА ”Саюз пісьменнікаў Беларусі“:

09:20-09:50 — “ У вянок класіку…” — ушанаванне памяці народнага пісьменніка Беларусі І.П. Шамякіна: мітынг і ўскладанне кветак да бюста беларускага літаратара пісьменнікамі Беларусі, Расіі, Украіны (аг. Карма, цэнтральная плошча).

11:10-12:30 — ”Дзе слова славянскае гучыць…“  — творчая сустрэча пісьменнікаў Беларусі, Расіі і Украіны, прысвечаная Году гістарычнай памяці  (ДУА ”Сярэдняя агульнаадукацыйная школа №1 г.Добруш“);

”Шануй край свой бацькоўскі“ — творчая сустрэча пісьменнікаў Беларусі, Расіі і Украіны (ДУА ”Сярэдняя агульнаадукацыйная школа №2 імя Ф.Я.Кухарава г.Добруша“);

”Пад небам зорным, небам мірным…“ — творчая сустрэча пісьменнікаў Беларусі, Расіі і Украіны (ДУА ”Сярэдняя агульнаадукацыйная школа №3 г.Добруша“);

”З аднаго кораня“  — творчая сустрэча пісьменнікаў Беларусі, Расіі і Украіны (ДУА ”Гімназія” г. Добруша“); 

“Беларусь – наша Радзіма-маці…” —  творчая сустрэча пісьменнікаў Беларусі, Расіі і Украіны (ДУА “Сярэдняя агульнаадукацыйная школа №5 г.Добруш”);

“Усё яшчэ будзе…” – канцэртная праграма народнага артыста Беларусі, члена Саюза пісьменнікаў Беларусі Эдуарда Ханка (ДУА «Дзіцячая школа мастацтваў г.Добруш”).

10:00-15:00 — “Зямля ў нас на ўсіх адна ...” — музычна-паэтычная прэзентацыя ;

“Я пра цябе жаданне загадаю...” — літаратурна-музычны праект ;

“Памятаем, шануем, захоўваем! ” — літаратурна-музычная праграма;

“Паэзіі і музыкі масты злучаючы ... ”  — аўтарскі музычны праект ;

“І ліры светлы прамень…”  — аўтограф-сесія членаў ГАА ГА “Саюз пісьменнікаў Беларусі”;

“Сузор’е талентаў” —  прэзентацыя новых кніг паэзіі і прозы гомельскіх празаікаў і паэтаў ;

“Нас звязала “Літара”…” — прэзентацыя міжнароднага альманаха “Літара”;

“Кніга ў дар — добрае слова ад шчырага сэрца” — уручэнне новых выданняў Добрушскаму раёну з арыгінальнымі аўтографамі беларускіх, рускіх, украінскіх пісьменнікаў па выніках праведзенай міжнароднай акцыі;

“У літаратурны вянок Беларусі” — уручэнне Міжнароднай літаратурнай прэміі імя Кірылы Тураўскага;

“Славянскія крыніцы, што нас яднаюць…” — літаратурная пераклічка паэтаў, перакладчыкаў міжнароднага фестывалю “Берагі дружбы”.  Прэзентацыя міжнароднага перакладнога праекта кніжнага праекта “Свет без сцен”;

“І восенню цвітуць пралескі” — літаратурна-музычная праграма;

“Планета дзяцінства пад сузор'ем дабра” — паэтычны праект па творах гомельскіх дзіцячых аўтараў.

15:00-16:00 — Прэзентацыя праектаў, выданняў выдавецтва “Мастацкая літаратура”:

· да 100-годдзя часопіса “Полымя”;

· прэзентацыя зборніка сучаснай беларускай паэзіі і прозы “Лучнасць сэрцаў і дум”.

16:00-20:00 — Прэзентацыі абласных аддзяленняў ГА “Саюз пісьменнікаў Беларусі”  “Слова пісьменніка”  (вул.князя Ф.І. Паскевіча).

11:00-22:00 — ”Гомельшчына турыстычная“ — выстава-прэзентацыя турыстычнага патэнцыялу Гомельскай вобласці і турыстычных паслуг  (вул.князя Ф.І. Паскевіча).

11:00-22:00 — ”Добрушскі кірмаш“:

· праца гандлёвых радоў ,

· выстава-продаж брэндавай прадукцыі прадпрыемстваў “Мая Гомельшчына“

(вул.князя Ф.І. Паскевіча).

11:00-22:00 —   ”Газетны бульвар“ — выстава рэгіянальных друкаваных сродкаў масавай інфармацыі Гомельскай вобласці (вул.князя Ф.І. Паскевіча).

11:00-22:00 —   ”Мой горад“ — пляцоўка Міністэрства сувязі і інфарматызацыі Рэспублікі Беларусь  сумесна з РУП ”Белтэлекам“ (вул.князя Ф.І. Паскевіча).

11:00-22:00 —   ”Добруш вачыма мастакоў“ — творчы праект вучняў і выкладчыкаў Гомельскага дзяржаўнага мастацкага каледжа (каля ўстановы ”Добрушскі раённы краязнаўчы музей“).

11:00-20:00 —   Персанальная выстава ганаровага грамадзяніна горада Добруша, заслужанага дзеяча мастацтваў Рэспублікі Беларусь Пракапцова У.І. (установа ”Добрушскі раённы краязнаўчы музей“).

17:00     Прэзентацыя кніг:

· ”Уладзімір Пракапцоў“;

· ”Іканапіс і алтарны жывапіс Беларусі XVI-пачатку XIX стагоддзя“ (серыя ”Нацыянальны мастацкі музей Рэспублікі Беларусь“);

· ”Акім Шаўчэнка“ (серыя ”Славутыя мастакі з Беларусі“)

(установа ”Добрушскі раённы краязнаўчы музей“).

11:00-22:00 —   ”Паштовы павільён“ (РУП паштовай сувязі ”Гомельаблпошта“):

· старт праекта ў фармаце посткросінгу ”Паштоўка.БЕЛ“ (гасцям і ўдзельнікам свята будзе прапанавана запоўніць тэматычныя паштоўкі да Дня пісьменства і перадаць іх работніку паштовай сувязі для далейшай адпраўкі праз аддзяленне РУП ”Белпошта“);

· экспазіцыя паштовай прадукцыі;

· выстава картак для пасткросінга;

· дабрачынная падпіска для дзіцячых дамоў;

· тэматычная фотазона.

(вул.князя Ф.І. Паскевіча)

11:00-22:00 — ” Моладзь ФЭСТ “ — маладзёжная пляцоўка (вул.князя Ф.І. Паскевіча, каля дзіцячай школы мастацтваў).

11:00-20:00 —   ”Памяць пакаленняў“ —інтэрактыўная экспазіцыя музеяў баявой славы ўстаноў адукацыі  (тэрыторыя ДУА ”Сярэдняя школа №1 г.Добруша”).

11:00-22:00 —   Мабільны музей ”Дарога памяці“ установы ”Беларускі музей гісторыі Вялікай Айчыннай вайны“ (Набярэжная плошча).

11:00-22:00 —   Інтэрактыўная выстава грамадскіх аб’яднанняў (вул.Гагарына).

11:00-22:00 —   ”Горад майстроў“ — выстава прафесійна-тэхнічных устаноў адукацыі Рэспублікі Беларусь  (вул.князя Ф.І. Паскевіча).

11:00-20:00 —   ”Дзіцячыя прыгоды ў Добрушы“ — гульнева-пазнавальная пляцоўка (стадыён ДУА ”Сярэдняя школа №1 г.Добруша”).

11:00-20:00 —   Дзіцячая пляцоўка ”Наша крыніца натхнення“  (тэрыторыя ДУА ”Сярэдняя школа №1 г.Добруша”).

11:00-17:00 —   Фестываль футбола памяці У.М.Рыжанкова (стадыён “Юнацтва”, вул.Войкава, 2б).

10:20-11:00 —   ”Родныя вобразы“ — адкрыццё выставы па выніках ІІІ абласнога конкурсу малюнкаў ”Родныя вобразы. Вясёлка над Тураўскай зямлёй“, прысвечанага 140-годдзю Я.Купалы, Я.Коласа і XXIХ Дню беларускага пісьменства;

”Захаваем свет разам!“  — цырымонія ўшанавання ўладальнікаў Гран-пры XVI абласнога конкурсу юных чытальнікаў Гомельшчыны.

(грамадска-культурны цэнтр па вул.Ф.І.Паскевіча)

12:00-18:00 —   ”Добрушскія чытанні“ — навукова-практычная канферэнцыя (будынак райвыканкама , вул.Ф.І.Паскевіча, 11).

16:30 — Канцэрт фіналістаў Рэспубліканскага конкурсу юных чытальнікаў ”Жывая класіка“ (грамадска-культурны цэнтр па вул.Ф.І.Паскевіча).

18:30-18:35 —   Ускладанне кветак і вянкоў да мемарыяльнага комплекса  ”Памяць“ (набярэжная ракі Іпуць).

18.35-18.55 —   ”Добруш партызанскі“ — ваенна-гістарычная рэканструкцыя  (набярэжная ракі Іпуць).

11:00-17:00 —   Выстава ”Лёсы, складзеныя ў трохвугольнік “ — сумесны праект УП “БелТА” і Беларускага дзяржаўнага музея гісторыі Вялікай Айчыннай вайны (набярэжная ракі Іпуць).

11:00-20:00 — Выстава “Генацыд беларускага народа” — праект выдавецтва “Беларусь”  (набярэжная ракі Іпуць).

19:30 — Адкрыццё помніка народнаму пісьменніку Беларусі І.П.Шамякіну (сквер па праспекту Міра).

19:45 — цырымонія спецыяльнага гашэння памятнага канверта  з арыгінальнай маркай, прысвечанай XXІХ Дню беларускага пісьменства (сквер па праспекту Міра).

20:00–22:00 —  УРАЧЫСТАЕ АДКРЫЦЦЁ XXІХ ДНЯ БЕЛАРУСКАГА ПІСЬМЕНСТВА.

Уручэнне Нацыянальнай літаратурнай прэміі (галоўная сцэна, Цэнтральная плошча).

22:00 — Святочны феерверк (галоўная сцэна, Цэнтральная плошча).

s2vV8lKr45M.jpg

4 верасня

9:00 —  Святочная служба і запальванне Святога агню ў храме Свяцiцеля Мiкалая Цудатворцы, перадача Жыватворнага Агню ад Гроба Гасподняга на лампадкі і свечкі прыхаджан.

Хрэсны ход удзельнікаў рэспубліканскай навукова-асветніцкай  экспедыцыі ”Дарога да Святыняў“ з Жыватворным Агнём ад Гроба Гасподняга.

Духоўна-асветніцкая сустрэча з жыхарамі г. Добруша ўдзельнікаў экспедыцыі.

(Храм Свяцiцеля Мiкалая Цудатворцы, вул.князя Ф.І. Паскевіча,58).

10:00-17:00 —   ФЕСТЫВАЛЬ КНІГІ І ПРЭСЫ:

Тэматычныя экспазіцыі, прэзентацыі і інтэрактыўныя пляцоўкі ў павільёнах:

”Бацькаўшчына“ – сумесны праект Міністэрства інфармацыі і лаўрэата прэміі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ”За духоўнае адраджэнне“ У.Ліхадзедава, прымеркаваны да Года гістарычнай памяці (папярова-белавая прадукцыя Добрушскай фабрыкі, вырабленая ў розныя часы; фотавыстава, кнігі, каляндар, выдадзеныя ў рамках праекта ”Бацькаўшчына“);

”Слова пісьменніка“  –  выстава-прэзентацыя выданняў членаў грамадскага аб’яднання ”Саюз пісьменнікаў Беларусі“ і дзяржаўных выдавецтваў; аўтограф-сесіі, паэтычныя сустрэчы і прэзентацыі абласных аддзяленняў Саюза пісьменнікаў Беларусі;

”Белдрук“ – экспазіцыі Установы Адміністрацыі Прэзідэнта Рэспублікі Беларусь ”Выдавецкі дом ”Беларусь сегодня“ і РВУ ”Выдавецкі дом ”Звязда“; гандаль перыёдыкай, сувенірнай прадукцыяй з дзяржаўнай сімволікай;

”Белкніга“ – выстава-продаж кніг, у тым ліку са зніжкамі, аўтографамі аўтараў; шырокі продаж сувенірнай і папярова-белавой прадукцыі; прэзентацыя мабільнага дадатка з аўдыёкнігамі ”Чытанка“.

(вул.князя Ф.І. Паскевіча)

10:00-17:00 —   ”Дзіцячыя прыгоды ў Добрушы“  — гульнева-пазнавальная пляцоўка  (стадыён ДУА ”Сярэдняя школа №1 г.Добруша“).

11:00-17:00 —   Дзіцячая пляцоўка  ”Наша крыніца натхнення“ (тэрыторыя ДУА ”Сярэдняя школа №1 г.Добруша”).

10:00-17:00 —   ”Ад спадчыны да сучаснасці“  — выстава вырабаў майстроў народных мастацкіх рамёстваў Гомельшчыны  (сквер па праспекту Міра).

10:00-17:00 — ”Дыяменты стагоддзя“ — праект, прысвечаны 100-годдзю Нацыянальнай бібліятэкі Беларусі  ”Святло каштоўнасцей духоўных“:

· літаратурны салон княгіні Ірыны Паскевіч (салонныя гульні, віктарыны, конкурсы з гледачамі, тэатралізаванае дзеянне, выставачны праект ”Паскевичи и свидетели эпохи“);

· літаратурны музей пісьменнікаў Гомельшчыны: І. Шамякіна, І.Мележа, І. Навуменкі, А. Макаёнка (экскурсія па банернай выставе, інтэрактыўная гульня па Літаратурнай карце Гомельшчыны, тэматычныя конкурсы і віктарыны, кніжная выстава, фотазона ”Кабінет пісьменніка“);

· выставачны праект ”З любоўю да Гомельшчыны“;

· выставачны праект ”Летапісец эпохі“, прысвечаны творчасці народнага пісьменніка Беларусі Івана Шамякіна;

· дзіцячая пляцоўка ”У краіне беларускіх казак“.

Літаратурныя падворкі  ”Гомельшчына літаратурная“ — прэзентацыі лепшых праектаў бібліятэк;

”Песняры зямлі беларускай“ — выставачны праект Дзяржаўнага літаратурна-мемарыяльнага музея Якуба Коласа і Дзяржаўнага літаратурнага музея Янкі Купалы, прысвечаны 140-годдзю са дня нараджэння беларускіх класікаў Якуба Коласа і Янкі Купалы.

(сквер па праспекту Міра)

10:00-11:00 — Творчыя праекты Гомельскага абласнога аддзялення ГА ”Саюз пісьменнікаў Беларусі“:

“Сэрца на далоні” —  ўручэнне ўзнагарод Рэспубліканскага літаратурнага конкурсу “І.Шамякін. “Сэрца на далоні”;

“Наш Добруш” —  ўручэнне ўзнагарод адкрытага абласнога паэтычнага конкурсу, прысвечанага Дню беларускага пісьменства;

“Тут слова роднае гучыць…” —  творчая сустрэча з лаўрэатамі абласной літаратурнай прэміі імя Кірылы Тураўскага;

 “Паслядоўнікі Шамякіна”  — прэзентацыя-калейдаскоп новых выданняў гомельскіх аўтараў – членаў ГАА ГА “Саюз пісьменнікаў Беларусі”;

“Нашай долі славянскай карункі…”  — прэзентацыя беларуска-расійскага праекта “Зямля наш агульны дом”.

Аўтограф-сесія пісьменнікаў Саюзнай дзяржавы.

11:00-14:00 — Праграмы аматарскіх літаратурных аб'яднанняў Гомельшчыны (ЛІТА):

”Крыніцы беларускай паэзіі“  — праграма-праект літаратурнага аб'яднання ”Крыніцы“;

”Зямля ў нас на ўсіх адна ... “  — музычна-паэтычная прэзентацыя міжрэгіянальнага зборніка ;

”Планета дзяцінства пад сузор'ем дабра“ — дзіцячая творчая пляцоўка па творах гомельскіх дзіцячых аўтараў ;

”Калі жыве ў душы імкненне тварыць... “ – літаратурна-музычная праграма;

”Вялікі дзякуй, край мой родны!“ — літаратурна-музычны праект.

(сквер па праспекту Міра (помнік І.П.Шамякіна)

10:00-17:00 —  ”Памяць пакаленняў“ — інтэрактыўная экспазіцыя музеяў баявой славы ўстаноў адукацыі  (тэрыторыя ДУА ”Сярэдняя школа №1 г.Добруша”).

10:00-17:00 —   Інтэрактыўная выстава грамадскіх аб’яднанняў (вул.Гагарына).

10:00-17:00 —   ”Гомельшчына турыстычная“ — выстава-прэзентацыя турыстычнага патэнцыялу Гомельскай вобласці і турыстычных паслуг  (вул.князя Ф.І. Паскевіча).

10:00-17:00 —   ”Гісторыя друку Гомельшчыны“  — праект філіяла ДУ ”Музей гісторыі горада Гомеля“ ”Музей друку і фатаграфіі“ (Цэнтральная плошча).

10:00-17:00 —   ”Газетны бульвар“ — выстава рэгіянальных друкаваных сродкаў масавай інфармацыі Гомельскай вобласці (вул.князя Ф.І. Паскевіча).

10:00-17:00 —   ”Мой горад“ — Пляцоўка Міністэрства сувязі і  інфарматызацыі Рэспублікі Беларусь  сумесна з РУП “Белтэлекам”  (вул.князя Ф.І. Паскевіча).

10:00-17:00 —   ”Моладзь ФЭСТ“ — маладзёжная пляцоўка (вул.князя Ф.І. Паскевіча, каля Дзіцячай школы мастацтваў).

10:00-17:00 — ”Горад майстроў“ — выстава прафесійна-тэхнічных устаноў адукацыі Рэспублікі Беларусь  (вул.князя Ф.І. Паскевіча).

10:00-17:00 —   ”Паштовы павільён“ (РУП паштовай сувязі ”Гомельаблпошта“):

· старт праекта ў фармаце посткросінгу ”Паштоўка.БЕЛ“ (гасцям і ўдзельнікам свята будзе прапанавана запоўніць тэматычныя паштоўкі да Дня пісьменства і перадаць іх работніку паштовай сувязі для далейшай адпраўкі праз аддзяленне РУП ”Белпошта“);

· экспазіцыя паштовай прадукцыі;

· выстава картак для пасткросінга;

· дабрачынная падпіска для дзіцячых дамоў;

· тэматычная фотазона.

(вул.князя Ф.І.Паскевіча)

10:00-17:00 —   Выстава ”Лёсы, складзеныя ў трохвугольнік “ — сумесны праект УП “БелТА” і Беларускага дзяржаўнага музея гісторыі Вялікай Айчыннай вайны (набярэжная ракі Іпуць).

11:00-20:00  —  Выстава “Генацыд беларускага народа” — Праект выдавецтва “Беларусь”  (набярэжная ракі Іпуць).

10:00-17:00 —   ”Добрушскі кірмаш“:

· праца гандлёвых радоў;

· выстава-продаж брэндавай прадукцыі прадпрыемстваў ”Мая Гомельшчына”.

(вул.князя Ф.І.Паскевіча).

10:00-11:30  — ”Кніга – землякам І.П.Шамякіна“  — уручэнне кніжнага падарунка – бібліятэчкі новых выданняў:

”Дзе слова славянскае гучыць…“  — творчая сустрэча пісьменнікаў Беларусі, Расіі і Украіны, прысвечаная Году гістарычнай памяці  (ДУА ”Сярэдняя агульнаадукацыйная школа №1 г. Добруш“);

”Шануй край свой бацькоўскі“ — творчая сустрэча пісьменнікаў Беларусі, Расіі і Украіны  (ДУА ”Сярэдняя агульнаадукацыйная школа №2 імя Ф.Я. Кухарава г.Добруша“);

”Пад небам зорным, небам мірным…“  — творчая сустрэча пісьменнікаў Беларусі, Расіі і Украіны  (ДУА ”Сярэдняя агульнаадукацыйная школа №3 г.Добруша“);

”З аднаго кораня“  — творчая сустрэча пісьменнікаў Беларусі, Расіі і Украіны  (ДУА ”Гімназія” г.Добруша“).

12:30  — Прэзентацыя кнігі  “Па веры вашай…” заслужанага дзеяча культуры Рэспублікі Беларусь, беларускага празаіка і публіцыста Уладзіміра Гаўрыловіча  (грамадска-культурны цэнтр па вул.Ф.І.Паскевіча).

11:00  — ”Фанфары Гомельшчыны“ — абласное свята духавых аркестраў  (праспект Міра).

10:00-16:00 —  Фестываль футбола памяці У.М Рыжанкова (стадыён ”Юнацтва“,  вул.Войкава, 2б).

10:00  — ”З любоўю ў сэрцы да Беларусі“ — Літаратурна-мастацкая   імпрэза   Грамадскага аб’яднання ”Саюз пісьменнікаў Беларусі“ (галоўная сцэна, Цэнтральная плошча).

11:30  — Уручэнне абласной літаратурнай прэміі імя Кірылы Тураўскага (галоўная сцэна, Цэнтральная плошча).

11:50  — Узнагароджанне пераможцаў рэспубліканскага творчага конкурсу Міністэрства інфармацыі і Беларускага прафесійнага саюза работнікаў культуры, інфармацыі, спорту і турызму сярод журналістаў СМІ на тэму ўборачнай кампаніі 2022 года “Хвала рукам, что пахнут хлебом” (галоўная сцэна, Цэнтральная плошча).

12:15 — Узнагароджанне пераможцаў конкурсу работ творчай моладзі “Золотое перо “Белой Руси”-2022” (галоўная сцэна, Цэнтральная плошча).

14:00-16:00 —   ЗАКРЫЦЦЁ XXІХ ДНЯ БЕЛАРУСКАГА ПІСЬМЕНСТВА (галоўная сцэна,  Цэнтральная плошча).

Прочитано 736 раз

Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Вы непременно найдете много полезной и интересной информации на наших страницах в социальных сетях:

Правила

Допускается любое использование публикаций сайта, при условии размещения прямой активной ссылки на источник. Эта ссылка должна быть размещена в первом абзаце перепечатанного материала в виде фразы: «Сообщает Деловой Гомель (здесь размещается гиперссылка на страницу-источник)».

Посещаемость